top of page

Hakkımızda

Hikayenin başladığı yer...

El ustalığına dayalı olan cam biçimlendirme, yüzyıllardan bu yana temel ilkeler açısından değişiklikler geçirmeden süregelen sanatlardan birisidir.

Flameart Glass olarak bizler 30 yılı aşkın bir süredir cam işleme ekipmanları, takım ve makineleri üreten, danışmanlık hizmeti veren, Türkiye'de konusunda tek olan Hasal Mühendislik firmasının bir grubuyuz. Cam eğitimi vermeye başlayan birçok üniversitelere, okullara, belediyelere ve cama gönül vermiş sanatçılara ekipmanlar konusunda destek verdik.

Bu kurumlara hizmet vermek ve başarılarını paylaşmak, sıcak cam sanatının Türkiye'de tanınmasında katkıda bulunmak amacı ile kapsamlı bir atölye açmamız fikrini doğurdu. 

2011 yılında tüm tecrübelerimizi sanat severlere aktarma amacı ile sıcak cam işleme ekipmanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını, danışmanlık hizmetlerini, sıcak cam sanatının tanıtılması ve sıcak cam ile ilgili her türlü sanatsal faaliyetlerimizi kitlelere yayma misyonumuzu Flameart Glass çatısı altında gerçekleştirme kararı aldık.

 

Amacımız; cam sanatının tanınması ve üretiminin gelişmesi ve bu gelişimin cam sanatına, cam tasarımına olan katkılarının arttırılmasıdır.

Bu amaçla 2013 yılında atölyemizi kurduk. Uzman kadromuzla kurslar organize ediyoruz, eğitmen yetiştiriyoruz, bu sanatı seven ve uygulayan sanatçılarımıza ve kurumlara ekipman ve malzeme sağlıyoruz, cam sanatı ile ilgili danışmanlık veriyoruz ve hala bugün sıcak cam sanatını bireylere tanıtma ve sevdirme amacı ile hareket ediyoruz.

1f73396d7d49b637382bcc77e34d6f41.jpg

Wisdom Disk by Kate Vogel and John Littleton

bottom of page