top of page

Cam Füzyon Sanatı

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2021

Cam tarih boyunca hayatımızın her alanında kullanılan ve sıkça karşılaştığımız doğal ve geri dönüşümü olan eşsiz bir malzemedir. Cam’ın genel malzeme kompozisyonu kum, soda ve kireçtir. Bunun yanında cama özellikler katmak ve renklendirmek için çeşitli elementler ve metal oksitler kullanılabilir.


Cam füzyon tekniği iki veya daha fazla cam parçalarının, cam kesici ekipmanlarla kesildikten sonra, yapılan tasarımın fırın içerisinde yüksek ısıda (680-840C˚) ergitilerek birbirleri ile kaynaşmasından oluşur. Camın kontrollü şekilde süre ve ısıyı programlayarak ısıtılıp ergime ve kaynaşmanın sağlanması, sonrasında kontrollü şekilde süre ve ısıyı programlayarak soğutulması cam füzyon tekniğinin ana konusudur.Kullanılan camlar Füzyon tekniğine uygun üretilmiş camlar olmalıdır. COE değerleri şeffaf ve renkli plakalarda uyumlu olmalıdır. Füzyon işlemi sonucunda oda sıcaklığına gelmiş birleşik camda gerilim ve çatlama olmamalıdır.


Füzyon tekniği el işi tasarımlardır. Mask, duvar panosu, tablo, kase gibi eserler yapabileceği gibi, İç mimaride, iç aydınlatmada kapı ve pencere camı tasarımında, masa ve sehpa camı yapımında, merdiven boşluğu ışıklandırmasında kullanılabilir.Kurslarımız Hakkında

Füzyon Cam Sanatı; cam parçaları ile bir tür resim yapma ve bunları ergiterek birleştirme yöntemi olarak da tanımlanabilecek özel tekniktir.


Flameartglass Cam Sanatları atölyesi olarak bizler; Füzyon çalışmalarımızı 2013 yılından beri sürdürmekteyiz.


Derslerimizde kendi fikir ve yaratıcılığımızı tasarıma dönüştürerek, sanatsal eserler üretmenize destek olacağız.


Füzyon cam şekillendirme kurslarımız haftada bir gün üç saat olarak verilmektedir ve aylık ücretlendirilir. Aynı zamanda belli dönemlerde organize ettiğimiz tadımlık çalışmalara katılabilirsiniz.


Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.2.735 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page